„ Zaginiony świat” – w SP Orzeszkowie

 

 Kolejny raz uczniowie klas 1-3 mieli okazję obejrzeć on -line bezpośrednio z Teatru Maska w Rzeszowie spektakl teatralny. W ramach iTeatr TVP umożliwia uczestniczenie w wyjątkowych spektaklach teatralnych dzieciom z najmniejszych miejscowości w Polsce.  Z tego tytułu nasi młodsi uczniowie korzystają i teatr przychodzi do ich szkolnych sal.

Tym razem dzieci oglądały przygody młodej dziewczynki o imieniu Natalia, która podsłuchała rozmowę dwóch starszych osób na temat teorii istnienia dinozaurów. Rozmowa tych dwóch panów przeradza się w realizację dalekiej morskiej wyprawy. Na statku oprócz załogi okazuje się, że dołączyło wiele innych osób, można rzec, że na gapę, ale tak samo chcących spotkać dinozaury. Była to młoda panienka Natalia, jej tato  miłośnik przyrody, dziennikach, profesor uniwersytecki.  Każdy z nich miał swoje zdanie co do istnienia dinozaurów. Wyprawa okazuje się bardzo długa i męcząca, bo statek wypływa z Europy poprzez Azję, wszystkie oceny, tropikalne lasy i zatrzymuje się w wielkiej dzikiej puszczy. Dziewczynka wędkując odnajduje wielką kość, która okazuje się być prehistoryczną kością pterodaktyla. Następnie przygoda toczy się lawinowo i okazuje się, że cała wyprawa dotarła do miejsca gdzie istniał rzeczywiście „Zaginiony świat”. Natalia zaprzyjaźniła się z dinozaurami i wszyscy, którzy z nią byli też spotykają dinozaury.

Puenta tej bajki jest taka: kto wierzy, że istniały dinozaury, ten spotka je naprawdę. Spektakl choć był dość długi, to bardzo się uczniom podobał.  Każdy uczeń ma lub miał swojego ulubionego dinozaura, który często „królował” wśród innych domowych zabawek.