„O mądrej Królewnie i smoku ze Złotej Góry”

„O mądrej Królewnie i smoku ze Złotej Góry”.

W dniu 08.06.2022 r. gościliśmy w naszej szkole grupę teatralną „Zaczarowana Kurtyna” z Centrum Kultury i Turystyki w Ścinawie pod opieką Pań: Teresy Kogut i Doroty Krężel, która zaprezentowała spektakl pt. „O mądrej Królewnie i smoku ze Złotej Góry”.

Uczniowie klas młodszych oraz dzieci z przedszkola Szkoły Podstawowej w Orzeszkowie obejrzeli wyśmienitą grę aktorów, którzy przenieśli widzów w magiczny, niezwykły świat. Przedstawiona historia opowiadała o królewnie, spotykającej na swojej drodze strojnego rycerza oraz biednego młodego chłopca. Obaj starali się o rękę królewny. Pierwszy bohater okazał się nieuczciwym człowiekiem niegodnym królewny

a drugi był dobry, skromny i był…królewiczem. Na scenie pojawiły się również damy dworu i czarownice. Duże wrażenie na dzieciach zrobił smok i smoczyca. Gra wszystkich aktorów była bardzo sugestywna a dialogi pełne pouczających treści a nade wszystko wesołe, wypełnione humorem. Na uwagę zasługiwały także kostiumy aktorów oraz piosenki i tańce w ich wykonaniu.

 Spektakl zagwarantował uczniom nie tylko świetną zabawę, ale także uczył podejmowania właściwych decyzji dotyczących własnej przyszłości. Na pewno widzowie zapamiętali, że prawdziwe piękno nie ma nic wspólnego z pięknem zewnętrznym. Nie liczy się piękny i atrakcyjny wygląd, lecz przede wszystkim dobre serce.

Aktorom i ich opiekunkom serdecznie dziękujemy za odwiedziny w nasze szkole.