PROJEKT EDUKACYJNY „OWOCE I WARZYWA ZJADAMY, DUZO ENERGII MAMY”

    Projekt edukacyjny „Warzywa i owoce zjadamy dużo energii mamy” był  realizowany w naszej szkole  od 30.05.do 15.06 22r. Składa się z cyklu zajęć przeprowadzonych z uczniami klas 1 – 3 na temat zdrowego sposobu odżywiania się.

  Dzieci rozwiązywały zadania w kartach pracy dotyczących wybierania zdrowych produktów, uczyły się piosenek i wierszy o tematyce dotyczącej zdrowego żywienia, wykonywały plakaty oraz inne prace plastyczne, pisały krótkie teksty o tematyce prozdrowotnej. Poznały piramidę zdrowego żywienia.

  Odbył się również zaplanowany turniej podczas którego klasy 1 – 3  rywalizowały między sobą w robieniu zdrowych przekąsek – kanapek  i owocowych szaszłyków oraz  prezentowały wiedzę na temat zdrowego stylu życia.

   Cykl tego typu zajęć został podsumowany konkursem. Zadaniem konkursowym było stworzenia pracy plastycznej lub napisanie krótkiej rymowanki promującej zdrowe odżywianie.

   Celem projektu jest wdrażanie od najmłodszych lat nawyku zdrowego odżywiania się, dbania o to co jemy. Bardzo ważne również jest to aby uczniowie wiedzieli które produkty służą naszemu zdrowiu, a które mu zagrażają i potrafili dokonywać właściwych wyborów w tej dziedzinie. 

    Nagrody w konkursie plastycznym “Owoce i warzywa zjadamy dużo energii mamy” oraz materiały umożliwiające organizację turnieju zostały zakupione ze środków  Pełnomocnika Wójta do Spraw Uzależnień w Gminie Wińsko.

 

Wyniki konkursu plastycznego:

I miejsce – Izabela Chmielewska

II miejsce – Fabian Muszyński

III miejsce – Jonatan Kern

 

Prace wyróżnione:

Dawid Malejki

Emilia Terech

Anna Świrska

 

                                          

                                                                                                     Marta Szwiec – Pater