,,Moja szkoła historię ma piękną, Mojej szkoły historię chcę znać…”

Takimi słowami rozpoczyna się wiersz ułożony przez Filipa Jakubowskiego ucznia klasy I, który brał udział w Konkursie poetycko- plastycznym ,,Jan Markiewicz- nasz patron”.

Uczniowie klas I-III po spotkaniu z p. Bronisławą Jabłońską i wspomnieniach o Janie Markiewiczu pierwszym dyrektorze naszej szkoły oraz po obejrzeniu prezentacji przedstawiającej  historię placówki wzięły udział w konkursie. Dzieci przygotowały się w domu i pracowały w szkole z wielkim zapałem. Każde miało inny pomysł, każde korzystało z przygotowanych materiałów- kolorowy papier, bibuła, krepina, plastelina, kolorowe kredki,  koraliki, wstążeczki…

Powstało wiele pięknych i nieszablonowych prac. Uczniowie wykazali się kreatywnością, ale przede wszystkim umiejętnościami pisania wierszy. Po skończeniu pracy, zostały wyłonione najlepsze albumy, a trzeba zaznaczyć, że nie było to łatwe zadanie, ponieważ wszystkie były oryginalne.

Uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe dyplomy, uczniowie wyróżnieni dodatkowo czekolady.

Zdobywca III miejsca otrzymał piłkę a zdobywcy I-II miejsca telefony komórkowe, które ufundowała pani Dominika Niedzielska z firmy Orange.

Nagrodzeni uczniowie:

I miejsce Filip Jakubowski – uczeń  klasy I

II miejsce Maja Zarazińska- uczennica klasy III

III miejsce Fili Uść- uczeń klasy II

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziały w następnych konkursach.