Miesiąc z Laboraroriami Przyszłości już za nami!

 

Pierwszy miesiąc z programem Laboratoria Przyszłości już za nami! Uczniowie klas IV- VIII na informatyce oraz uczniowie klasy VI podczas dodatkowych zajęć informatycznych dowiedzieli się więcej o realizowanym programie. Obejrzeli przygotowaną przez nauczyciela prezentację oraz zapoznali się ze stroną internetową poświęconą Laboratoriom Przyszłości, na którą będą mogli zaglądać, chcąc śledzić na bieżąco nasze działania. Uczniowie mogli zobaczyć, dotknąć nowoczesne pomoce o które wzbogaciła się nasza szkoła. 

W  ramach projektu na lekcji techniki zapoznali się z nowym sprzętem „technicznym”. Jest to nowoczesna stacja lutownicza, która uatrakcyjni zajęcia techniczne. Uczniowie starannie rozpakowali sprzęt, sprawdzili całe wyposażenie, zapoznali się z instrukcją obsługi i przepisami BHP. Z pewnością nowy sprzęt przyczyni się do poszerzenia kompetencji uczniów naszej szkoły.

Uczniowie klas I- III również zapoznali się z zasadami programu Laboratoria Przyszłości oraz poznali nazwy sprzętu, który posłuży rozwojowi umiejętności praktycznych, będąc jednocześnie uatrakcyjnieniem zajęć szkolnych. 

Na dobry początek szczególną uwagę poświęcono omówieniu budowy i zastosowana profesjonalnego aparatu fotograficznego. Uczniowie dowiedzieli się jakie funkcje  ma taki aparat i kiedy z niego można skorzystać. Dostrzegli różnice między zwykłym aparatem, a sprzętem wysokiej jakości. Mogli zobaczyć jak robi się zdjęcia i nagrywa krótkie filmy.

Grupie świetlicowej został zaprezentowany sprzęt z projektu Laboratoria Przyszłości w postaci aparatu fotograficznego. Dzieci miały możliwość obejrzeć aparat, potrzymać go. A także sprawdzić jak się wykonuje zdjęcia za pomocą wizjera, a jak z wykorzystaniem ekranu cyfrowego.

Aparat fotograficzny wykorzystywany jest do dokumentacji wydarzeń z życia szkoły. Podczas uroczystości Święta Szkoły fotografowano chętne osoby w przygotowanym bajkowym studio fotograficznym. Do stworzenia studia wykorzystane zostały lampy studyjne również będące na wyposażeniu szkoły z projektu Laboratoria Przyszłości.

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci