Świętujemy Niepodległą!

 

Listopadowe dni obfitowały w świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie i pracownicy szkoły uczcili to ważne wydarzenie biorąc udział w akcji „ Szkoła do Hymnu”. 10 listopada o godzinie 11:11 cała społeczność szkoły wspólnie odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. Wieczorem, w małowickiej świetlicy odbył się Wieczór Patriotyczny dla mieszkańców, w którego organizację włączeni zostali nasi uczniowie.

W okrągłą rocznicę przedstawiciele uczniów wraz z opiekunami rozdawali patriotyczne kotyliony dla uczestników mszy świętych w kościołach w Orzeszkowie i w Małowicach.

Delegacja uczniów wraz ze sztandarem, dyrektor i pracownicy szkoły uczestniczyli w gminnych obchodach rocznicy. Wspólnie wysłuchali koncertu w wykonaniu zespołu Harfa, uczestniczyli w Mszy Świętej w intencji ojczyzny i przeszli z wielką flagą złożyć kwiaty i znicze pod  Pomnikiem Poległych za Wolność Ojczyzny i  Nieznanego Żołnierza.

14 listopada odbył się apel na którym prowadzący przeczytali o najważniejszych momentach z naszych dziejów. Obchody zakończyliśmy wspólnym patriotycznym śpiewem. W uroczystości włączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły – od najmłodszych po klasę ósmą. W murach naszej szkoły wybrzmiały piękne patriotyczne pieśni. W dzisiejszych, niespokojnych czasach, słowa – wolność, niepodległość, pokój, mają znaczenie nie tylko symboliczne ale są  ważnymi wartościami, dlatego należy pielęgnować pamięć o osobach które w imię tych wartości poświęcały swoje życie.