Grudniowe Laboratoria- święta, święta…

 

Zajęcia w ramach programu-  Laboratoria Przyszłości w grudniu były podporządkowane tematowi świąt Bożego Narodzenia. Na informatyce oraz zajęciach dodatkowych uczniowie klas IV- VIII z p.  Bożeną Zarazińską projektowali w Tinkercad.com oraz drukowali w 3D ozdoby choinkowe oraz choinki z nadrukowanymi swoimi imionami.

Uczniowie klasy ósmej podczas zajęć dodatkowych z p. Grażyną Studenną również projektowali i drukowali ozdoby choinkowe wykorzystując drukarkę 3D. Ponadto po raz pierwszy udało się wykorzystać skaner 3D. Uczniowie próbowali skanować, a następnie drukować ozdoby świąteczne – choinkę. Następnie przystąpili do trudniejszego projektu – skanowania świnki skarbonki. 

Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję oraz jak corocznie były wystawiane w naszej szkole (p. Julianna Wdowiak i p. Kamila Zalas). W tym roku uczniowie klas IV-VI zaprezentowali wyjątkowy musical, a korzystając ze sprzętu fotograficznego zakupionego w ramach programu: “Laboratoria Przyszłości” mogli sfotografować to świąteczne przedstawienie.

W ramach projektu – Edukacja kluczem do sukcesu realizowane są zajęcia wyrównawcze z biologii. W ramach tych zajęć uczniowie klasy 6 z p.Anną Mazur projektowali przestrzenne komórki, wykorzystując dostępne narzędzia w pracowni.

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

 

 

 

 

 

 

 

\