Pracujemy z cyfrowym, mobilnym laboratorium- Labdisc

 

Laboratoria Przyszłości  #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

W ramach zajęć rozwijających z p. Anną Mazur uczniowie klasy 4 mieli okazję pracować z cyfrowym mobilnym laboratorium Labdisc. Podczas zajęć uczniowie chętnie podejmowali działania:
– mierzyli temperaturę w pomieszczeniu i na dworze,
– porównywali temperaturę wody zimnej i ugotowanej,
– mierzyli poziom hałasu,
– sprawdzali swoje tętno,
– sprawdzali swoje położenie przy użyciu GPS
Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach.

Uczniowie klasy II zapoznali się z nowoczesną stacją lutowniczą, która uatrakcyjni zajęcia techniczne. Uczniowie z p. Julianną Wdowiak starannie rozpakowali sprzęt, sprawdzili całe wyposażenie, zapoznali się z instrukcją obsługi i przepisami BHP. Z pewnością nowy sprzęt przyczyni się do poszerzenia kompetencji uczniów młodszych klas z naszej szkoły.

Szkolny Samorząd Uczniowski zorganizował przy pomocy klas starszych karnawałowo-walentynkową dyskotekę. Podczas imprezy zdjęcia za pomocą aparatu fotograficznego robiła uczennica kl. 8. Fotografowani byli uczniowie podczas wspólnych zabaw, przy specjalnie na ten dzień przygotowanej ściance oraz z strefie relaksu. 

Uczniowie klasy VI podczas zajęć rozwijających z informatyki projektowali w programie Tinkercad serduszka oraz inne gadżety przed Walentynkami, a następnie drudowali je na drukarce 3D MakerBot.

Laboratoria Przyszłości  #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci