XXII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Karoliny Kusek

           XXII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Karoliny Kusek

             Znów, jak co roku, nadszedł najpiękniejszy ze wszystkich  miesiąc –  maj.  Miesiąc pachnących bzów, śpiewających ptaków i kwitnących drzew. To także wyjątkowy czas dla naszej szkoły. Już po raz XXII staliśmy się świadkami tak znaczącego dla nas Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Pani Karoliny Kusek, którą bardzo serdecznie i z ogromną radością powitaliśmy w progach naszej szkoły. Cieszyliśmy  się także z obecności naszych gości. Uroczystość zaszczycili: kierownik referatu oświaty Urzędu Gminy w Wińsku – Monika Myrdzio, dyrektor GOK w Wińsku – Czesława Białek, pracownicy bibliotek w Wińsku i Krzelowie – Teresa Lewandowska i Anna Podbucka oraz redaktor Robert Migdał, a także nauczyciele i opiekunowie, cała społeczność szkolna, a przede wszystkim uczestnicy  konkursu.

             Pan dyrektor Dariusz Kucner w ciepłych słowach  zwrócił się do zebranych gości. Zanim uczniowie  przystąpili do recytacji wierszy, obejrzano  prezentację nawiązującą tematycznie do poprzednich konkursów i przypominającą postać poetki Karoliny Kusek. Następnie uczestnicy deklamowali utwory w trzech kategoriach: klasy I, II i III. Występom „towarzyszyło” muzyczne tło dźwięków przyrody i „obrazy wspomnień”.  Przerywnikiem między prezentacjami recytatorów był  wywiad z poetką, z którego dowiedzieliśmy się dlaczego dziecko i przyroda są przewodnim motywem utworów autorki. Ponadto mieliśmy okazję poznać koleje drogi zawodowej i największe marzenie pani Karoliny Kusek. Po pełnych emocji występach dzieci, uczestnicy i goście udali się na słodki poczęstunek.

             W wyniku obrad Jury, przyznano trzy pierwsze miejsca na każdym poziomie klasowym.  Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe z autografem poetki. Ponadto wręczono Nagrodę Wójta Gminy Wińsko za najlepszą recytację.  Na zakończenie konkursu nie zabrakło wspólnych zdjęć, wykonywanych przy łagodnych tonach majowej ballady. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie słodkości na konkurs, wszystkim zaś za stworzenie przyjaznej atmosfery. Z niecierpliwością będziemy czekać na następne spotkanie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok!

Laureaci XXII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Karoliny Kusek

kategoria klas I

I miejsce – Dobrosława Górecka SP Krzelów

II miejsce – Klara Rudnicka SP Głębowice

III miejsce – Maria Benedyk SP Wińsko

kategoria klas II

I miejsce – Radosław Jurgielewicz – SP Tymowa

II miejsce – Witold Berestecki – SP Orzeszków

III miejsce – Emma Kuziel – SP Wińsko

 kategoria klas III

I miejsce – Nadia Malewicz SP Krzelów

II miejsce – Natalia Leśna SP Orzeszków

III miejsce – Hanna Mądra SP Głębowice

 

Nagroda Wójta Gminy Wińsko

Wyróżnienie w XXII Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Pani Karoliny Kusek  dla Natalii Leśnej ze SP Orzeszków