Mamo, Tato – jestem Przedszkolakiem !!!

 

13 listopada odbyła się w naszym przedszkolu ważna Uroczystość dla dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola. 

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości. Grupa Pszczółki przedstawiła krótką część artystyczną, która przedstawiła młodszym kolegom i  koleżankom, jak powinien zachować się prawdziwy przedszkolak. Następnie Biedroneczki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki, piosenki, zabawy ruchowe i tańce.

Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem.  Po złożonej obietnicy, Pan Dyrektor dokonał uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz upominek. Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielom i dzieciom zintegrować się. Dzieci przeniosły się do Sali przedszkolnej, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek. Również na dzieci i rodziców w Sali czekała foto ścianka, gdzie mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie z tej ważnej okazji. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

 Uroczystość przygotowali nauczyciele: Katarzyna Kilanowska, Aneta Krawiec oraz Wioleta Suszyńska

Cześć artystyczna grupy Pszczółki – Martyna Kasińska oraz Marta Wasilewicz.

 Aneta Krawiec