Święta Wielkanocne

Pisanki już pomalowane,
koszyczki udekorowane,
na stole babka z mazurkiem czeka,
świętowania dłużej nie odwlekaj!

W oczekiwaniu na radosne, wiosenne święta, najmłodsze dzieci naszej szkoły wraz z wychowawcami przygotowały przedświąteczny apel. Na wstępie głos zabrał pan dyrektor, witając całą społeczność szkolną i przekazując zebranym najlepsze życzenia świąteczne. Program rozpoczęły maluchy z klasy „0” , które zgromadziły się wokół stołu wielkanocnego i przybliżyły zebranym piękną tradycję uroczystego śniadania. Następnie młodsze i starsze przedszkolaki zaśpiewały kilka piosenek oddających wesołą świąteczną atmosferę. Zgromadzoną publiczność zachwyciły niebanalne, oryginalnie przygotowane układy taneczne.

Kolejno uczniowie z klasy I oraz dzieci z „zerówki” zaprezentowały bajkę „O gęsim Jaju”, będącą montażem słowno – muzycznym z elementami tańca. Tło opowiadanej historii stanowił gęśnik, gdzie mieszkała Gęś Siodłata, a skąd wyruszyło na wędrówkę Jajo. Spotykając kolejnych bohaterów – Raka Nieboraka, Koguta Piejaka, Kaczkę Kwaczkę, Kotka Mruczka oraz Pieska Kruczka; doszło do leśnej chatki, gdzie wykluł się z niego Gąsiorek. Po niesamowitych przygodach, momentami dramatycznych, jak spotkanie Złodziei, szczęśliwie wrócił wraz z przyjaciółmi do domu. Inscenizacja uświadomiła uczniom „moc” przyjaźni i uczciwości, a także przybliżyła znaczenie takich staropolskich słów jak: przetak, cebrzyk czy popielnik. Piosenki zaśpiewane „na ludową nutę” odnosiły się do polskich tradycji.

Na uwagę zasługiwały pięknie wykonane stroje młodych aktorów, pieczołowicie przygotowane przez rodziców, którym w szczególny sposób dziękujemy.

Wesołych świąt i dyngusa mokrego!

Radosnego świętowania wielkanocnego!”