Biegi przełajowe

Orzeszków 2024

 

Dnia 30.04.2024 na boisku wiejskim w Orzeszkowie odbyły się biegi przełajowe. Zostały one  dofinansowany z budżetu Gminy Wińsko w konkursie na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców Gminy Wińsko. Uczestnicy biegów rywalizowali w 8 konkurencjach, według rocznika urodzenia, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Na starcie stanęło 36 zawodników i zawodniczek z różnych szkół Gminy Wińsko – Szkoła Podstawowa z Krzelowa, Szkoła Podstawowa z Wińska, Szkoła Podstawowa z Głębowic oraz Szkoła Podstawowa z Orzeszkowa.

Bezpośrednim celem naszego projektu było upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród uczniów gminnych szkół oraz promocja zdrowego stylu życia. Istotnym, dodatkowym celem jest integracja osób (uczniów) ze specjalnymi i specyficznymi potrzebami. Zanim rozpoczęły się biegi wszyscy uczestnicy oraz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w marszobiegu. Wszyscy ubrani na niebiesko z niebieskimi balonami okrążyli stadion i wyruszyli na hale sportową, gdzie czekały na nich inne atrakcje. 

 

Po biegach był czas na integrację. Wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku był  okazją do spędzenia miłego czasu wśród rówieśników  i swobodnych rozmów na temat pasji. Następnie odbyło się wręczenie dyplomów oraz pucharów dla uczestników biegów. 

 

 Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom biegów przełajowych! Dziękujemy za aktywne włączenie się w sportową inicjatywę oraz promocję aktywności fizycznej w najbliższym środowisku lokalnym   i życzymy powodzenia na kolejnym etapie.

 

Aneta Krawiec – Prezes UKS “Orły Orzeszków”