Hobby i pasja do robótek ręcznych

                      

 

            W dniu 10 maja uczniowie klasy III brali udział w spotkaniu w ramach edukacji regionalnej z orzeszkowiczanką panią Teresą Wojtczyk.

Spotkanie odbyło się w dwóch miejscach: w Izbie Regionalnej i klasie szkolnej. W Izbie Regionalnej Pani Teresa opowiedziała dzieciom skąd pasja, hobby do robótek ręcznych, z których największym hobby jest po dziś dzień szydełkowanie i prace ręczne na drutach. Pani opowiadała z takim przejęciem o swoi hobby, że każdy uczeń wsłuchiwał się i był bardzo miło zaskoczony, bo okazało się, że szydełkowanie u naszego gościa trwa już kilka dekad od 16 roku życia.

O swoim hobby pani Teresa mogłaby mówić długo, kocha to co robi i przy tym nigdy się nie nudzi. 

            W trakcie pobytu w Izbie Regionalnej uczniowie interesowali się wyposażeniem, które jest zgromadzone w tym miejscu. Oglądali i pytali do czego służą nieznane dla nich często narzędzia.

Czasu było niewiele, więc z pewnością jeszcze nie raz przyjdziemy do tego miejsca, które cofa nas w czasie  kiedy żyli nasi dziadkowie, pradziadkowie i tymi narzędziami się posługiwali.

            W drugiej części spotkania w klasie szkolnej nasz gość pokazała dzieciom wykonane przez siebie prace m. in. aniołki, maskotki, skarpetki, zajączki i wiele innych rzeczy. Wszystko to co z szydełka i drutów z wykorzystaniem muliny i włóczki można zrobić.

Uczniowie byli zachwyceni i z podziwem oglądali te rzeczy. Piękne, kolorowe i estetycznie wykonane rękodzieła.

Pani Teresa pokazała dzieciom jak się szydełkuje. Wiele osób bardzo chciało spróbować i próbowało swych sił w szydełkowaniu.

            Czas spotkania z miłym gościem upłynął bardzo szybko. Uczniowie w pewnością zajęcia zapamiętają na długo. Swoje hobby jak widać na przykładzie pani Teresy może trwać przez całe życie i na nowo zachwycać.           

            Bardzo dziękujemy pani Teresie Wojtczyk za wspaniałe opowieści i miłą atmosferę w trakcie spotkania edukacyjnego.        

 

Uczniowie klasy III i p. Ewa Maćkowska