KONKURS „BEZPIECZNIE NA WSI MAMY, BO O ZDROWIE DBAMY” ORGANIZOWANY PRZEZ KRUS – ROZSTRZYGNIĘTY!

 

 

Konkurs „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”, to XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS). Wydarzenie przebiega pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a współorganizatorami są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Konkurs jest jednym z działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym. Celem konkursu kierowanego do uczniów wiejskich szkół podstawowych jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

Zadaniem konkursowym było wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym.

Jak każdego roku również i tym razem uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wspomnianym konkursie. Złożone prace były bardzo pomysłowe wykonane starannie i estetycznie. Co zaowocowało sukcesem .

Na szczególną uwagę zasługuje fakt zdobycia przez uczennice 2 klasy – Maję  Chomunt  II miejsce w etapie regionalnym w kategorii klas 0 – 3.

Natomiast pozostali uczniowie biorący udział  w konkursie, zostali nagrodzeni nagrodami pocieszenia.

Wszystkim składamy serdeczne gratulacje i zachęcamy do udziału w przyszłych edycjach konkursu.

Szwiec – Pater