Podsumowanie zajęć – ARTE

Zakończyliśmy cykl dynamicznych i twórczych spotkań z arteterapii w ramach programu wsparcia psychologicznego dla rodziców, sfinansowanego przez Fundację Świętego Mikołaja. Pierwsze spotkanie było wyjątkowym początkiem! Sześciu odważnych uczestników rozpoczęło przygodę od energetycznej rozgrzewki z ruchami do odgadnięcia. Następnie, w atmosferze magicznych miękkich puf, stworzyliśmy swoje osobiste oazy, wyrażając swoje emocje poprzez malowanie bezpiecznego miejsca. Głównym celem było rozluźnienie i zapewnienie poczucia bezpieczeństwa.

Drugie spotkanie rozpoczęliśmy od gry Dixit, w której karty symbolizowały pozytywne cechy uczestników. Następnie przenieśliśmy się w świat kolażu, tworząc abstrakcyjne dzieła z bibuły. Na zakończenie odbyły się inspirujące rozmowy na temat twórczości, emocji i życiowych wyzwań, gdyż sztuka ma magiczną zdolność do rozluźniania i radzenia sobie z trudnościami.

Trzecie spotkanie rozpoczęliśmy od ekscytującej zabawy z wykorzystaniem kart Dixit, aby następnie zanurzyć się w kolażach z gazet, wyrażając pozytywne cechy pod hasłem “JESTEM”. Naszym celem było podkreślenie mocnych stron i podniesienie samooceny.

Czwarte spotkanie zgromadziło aż sześciu wesołych uczestników! Rozpoczęliśmy ponownie do kart Dixit, aby później przenieść się w magiczne wizje, rysując i opowiadając historie – ponieważ sztuka pomaga w radzeniu sobie z trudnościami.

Piąte spotkanie to emocjonująca gra Emojito, w której dźwięki przekazywały emocje, a serca wypełniane były symbolami uczuć – praca nad emocjami to sztuka! Naszym celem było rozwinięcie umiejętności rozwiązywania problemów i radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

Ostatnie spotkanie z sześcioma wizjonerami skupiło się na temacie “Wznoszenie się”. Kontury ciał wypełnialiśmy marzeniami, tworząc instalację z naszych dzieł. Naszym celem było wsparcie w określeniu celów i marzeń, poprawa komunikacji oraz spójność grupy. Rozmowy na temat uczuć, planów i marzeń inspirowały do porozumienia oraz realizacji marzeń.