TURNIEJ „OWOCE I WARZYWA ZJADAMY, DUŻO ENERGII MAMY”

 

Dnia 07.06.2024, jak każdego roku odbył się w naszej szkole turniej wiedzy o zdrowym żywieniu. Podczas turnieju uczniowie klas 1 – 3 rozwinęli, usystematyzowali oraz podsumowali swoją wiedzę o znaczeniu zdrowego odżywiania dla ludzkiego organizmu.

Podczas turnieju uczniowie obejrzeli film pt. „Ala i piramida zdrowego żywienia” oraz filmik nagrany przez uczniów klasy 3 pod tytułem „O Dyziu”, którego tematyka również nawiązywała do zdrowego stylu życia.

Następnie uczniowie w trzech grupach mieszanych wiekowo przystąpili do turnieju wiedzy w którym każda z grup miała odpowiedzieć na zadane pytania, dotyczące między innymi treści filmów.

Kolejnym etapem turnieju były karty pracy, które uczniowie rozwiązywali wspólnymi siłami, również w grupach. Zadania polegały na odnalezieniu nazw warzyw i owoców w rozsypance literowej. Odkodowaniu nazw zdrowych produktów oraz wycięciu produktów narysowanych na kartce oraz posegregowaniu ich na te które służą naszemu zdrowiu, oraz te które jemu nie służą.

Turniej został podsumowany konkursem plastycznym w którym uczniowie – już indywidualnie,  mieli stworzyć dowolną pracę plastyczną, promującą zdrowy tryb życia.

W każdej klasie zostały wytypowane trzy pierwsze miejsca.

W klasie 1 miejsce I zajęła Lena Królikiewicz, miejsce II Natan Popowicz, natomiast miejsce III Tymoteusz Girgilewicz.

W klasie 2 miejsca w konkursie kolejno zajęli, I– Tymoteusz Żurawski, II – Daria Taborowicz, III Zofia Petruś

W klasie 3 zwycięzcami zostali – I – Dawid Malejki, II – Filip Jakubowski, III – Hanna Borkowska .

Pozostali uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami za udział w turnieju, oraz nagrodami pocieszenia.

Wszystkie nagrody w konkursie ufundowane były ze środków uzyskanych od pełnomocnika Wójta do Spraw Uzależnień w Gminy Wińsko.

 

Marta Szwiec – Pater