Rodzice i dzieci razem w zabawie

W dniu 12.06.2024r. w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie – integracyjne spotkanie rodziców i dzieci, które miało na celu zacieśnienie więzi rodzinnych oraz budowanie społeczności szkolnej. Podczas tego radosnego dnia, które było podsumowaniem „Programu wsparcia psychologicznego uczniów i ich rodziców” finansowanego przez Fundację św. Mikołaja. W ramach programu zakupiono nową chustę animacyjną oraz zestaw gier planszowych. Te inwestycje pozwoliły na organizację różnorodnych zabaw i gier, które przyczyniły się do udanego spotkania. Ponadto sprawiły, że zarówno mali, jak i duzi uczestnicy bawili się wyśmienicie. Dzięki tym zakupom, szkoła zyskała nowe narzędzia, które będą służyć do kolejnych spotkań integracyjnych i codziennych zajęć.

Jednym z głównych punktów programu były zabawy z nowo zakupioną chustą animacyjną, które przyciągnęły uwagę wszystkich uczestników. Kolorowa chusta, pełna intensywnych barw, stanowiła doskonałe narzędzie do wspólnej zabawy. Rodzice i dzieci, trzymając jej brzegi, tworzyli falujące morze, wspólnie uczestniczyli w różnorodnych grach i zabawach ruchowych, tj. fryzjer czy kiszony ogórek. Dzięki temu nie tylko doskonale się bawili, ale również rozwijali swoje zdolności motoryczne i uczyli się współpracy.

Kolejnym elementem integracyjnego spotkania były gry planszowe, które zorganizowano w szkolnej świetlicy. Na stołach pojawiły się różnorodne planszówki, co sprawiło, że każdy znalazł coś dla siebie. Rodzice i dzieci rywalizowali ze sobą w przyjaznej atmosferze, śmiechom i rozmowom nie było końca. Gry planszowe nie tylko dostarczyły rozrywki, ale również pobudziły myślenie strategiczne i logiczne uczestników oraz umożliwiły budowanie relacji międzypokoleniowych.

Jednak prawdziwą atrakcją, która wywołała najwięcej emocji, były podchody. Okolica szkoły zamieniła się w teren pełen zagadek i wyzwań. Uczestnicy zostali podzieleni na drużyny, a ich zadaniem było rozwiązanie serii zadań i odnalezienie ukrytych wskazówek, które prowadziły do odnalezienia ukrywającej się drużyny przeciwnej. Wymagało to współpracy, kreatywności oraz sprytu. Radość z każdego odkrycia i pokonanej przeszkody była ogromna. Po powrocie do szkoły na wszystkich uczestników czekał przygotowany drobny poczęstunek.

Integracyjne spotkanie w szkole było niezwykle udanym wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Zabawy z chustą animacyjną, gry planszowe i podchody nie tylko dostarczyły mnóstwo radości i zabawy, ale również umożliwiły bliższe poznanie się rodziców i dzieci oraz zacieśnienie więzi społecznych. Takie spotkania są doskonałą okazją do budowania przyjaznej atmosfery w szkole i pokazują, że wspólna zabawa jest świetnym sposobem na integrację i rozwijanie relacji międzyludzkich.