Świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

WhatsApp Image 2026-05-03 at 19.54.31

 

🇵🇱 3 maja w Wińsku odbyły się uroczyste obchody 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W wydarzeniu uczestniczyła także delegacja naszej szkoły, reprezentując naszą społeczność pod kierunkiem pani wicedyrektor Ewy Maćkowskiej.

Po mszy świętej za Ojczyznę wysłuchano koncertu zespołu Harfa, a następnie odbył się uroczysty przemarsz z biało‑czerwoną flagą i złożenie hołdu pod pomnikami. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz, szkół, poczty sztandarowe, harcerki oraz mieszkańcy. Nad bezpieczeństwem czuwali druhowie OSP Wińsko i funkcjonariusze KPP Wołów.

Dziękujemy za wspólne, patriotyczne świętowanie! 🇵🇱✨