„ By czytać się chciało, zakładkę zrób wspaniałą”

               Pod takim hasłem, w tym roku szkolnym,  20.11.2020r. odbył się w naszej szkole II Turniej Czytelniczo – Plastyczny, przeznaczony dla uczniów klas I – III. Celem tego turnieju było rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Ze względu na panującą pandemię miał on formę zdalną. Na początku wychowawcy klas I – III odczytali dzieciom fragmenty książek, po czym zadali pytania do tekstu. Uczniowie odpowiadali na nie, tym samym ćwicząc pamięć i uważne słuchanie.
       W klasie I prezentowano pozycję M. Przewoźniaka „Gang Fajniaków i miasto marzeń”, z której to odczytano rozdział „Oszczędzaj kropelkę!”.
W klasie II odczytano fragmenty książki J. Brzechwy „Pchła Szachrajka”, a w klasie III wybrane treści
z lektury A. Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”.
Kolejnym punktem turnieju było rozwiązywanie rebusów związanych z tytułami baśni i bajek. Dzieci doskonale poradziły sobie z tą formą zadania i wykazały się znajomością czytanych książek. Ostatnim zadaniem było wykonanie zakładki do książki z bajkową postacią. Na wyróżnienie zasługuje duża pomysłowość prac, z zastosowaniem różnorodnych technik i kolorystyki. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w turnieju, tym samym rozwijając swoje pasje czytelnicze i zamiłowania artystyczne. Dla wszystkich uczestników turnieju przewidziane są jednakowe nagrody. Gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa za rok!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Organizatorzy

Prace dzieci.Zobacz obraz źródłowy

Działania promujące Szkolny Projekt Edukacyjny w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.