Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

            Jak co roku 2 kwietnia na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jednak z uwagi na to, że w tym roku przypadł on w okresie świątecznym, przesunęliśmy wydarzenia w naszej szkole o tydzień wcześniej. Głównym przesłaniem działań było podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów był kolor niebieski. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią część zaplanowanych przedsięwzięć odbyła się w formie zdalnej, część natomiast w budynku szkoły.

            Każda klasa obejrzała film prezentujący to, w jaki sposób osoby ze spektrum autyzmu mogą postrzegać rzeczywistość. Jego celem było budowanie zrozumienia dla osób, które zmagają się
z tym zaburzeniem na co dzień. Ponadto starsi uczniowie indywidualnie w domach wykonali prace plastyczne, najmłodsi natomiast wspólnie wykonali plakaty związane z tematyką. Następnie wszyscy pracownicy oraz uczniowie obecni w szkole stworzyli serca z papieru, z których następnie powstało jedno ogromne serce na znak naszej akceptacji i solidarności z osobami ze spektrum. Wszystkie podjęte działania miały na celu podnoszenie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na to w jaki sposób możemy im pomagać na co dzień.

play-rounded-fill