21 czerwca, 2021

Strażacy w naszej szkole

 

Dzisiaj gościliśmy w naszej szkole strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej  w Orzeszkowie w ramach realizacji programu– Bezpieczny Dolnoślązak. Kacper Zawada, Dawid Kot oraz Adrian Rabura zapoznali uczniów klasy trzeciej z podstawową wiedzą na temat zachowania się w różnych sytuacjach niebezpiecznych, np. podczas powstania pożaru. Mówili o  informowaniu osób zagrożonych o zaistniałym niebezpieczeństwie oraz  alarmowaniu odpowiednich służb. Przypomnieli uczniom o numerach alarmowych do straży pożarnej, policji oraz pogotowia. Dzieci wykazały się wiedzą, jak prawidłowo powinno przebiegać  zgłoszenie o niebezpieczeństwie oraz jakie informacje powinny w nim się znaleźć. Strażacy zapoznali uczniów jak zachować się podczas zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak należy postępować z osobą, która utraciła przytomność i jakie służby należy poinformować.
Następnie strażacy zaprezentowali sprzęt ratowniczy znajdujący się na wyposażeniu samochodu straży pożarnej. Dzieci miały okazję go zobaczyć i dotknąć oraz dowiedzieć się do czego służy. Dużo radości sprawiła dzieciom możliwość siedzenia w samochodzie strażackim, przymierzenie hełmu oraz poczucie się przez chwilę prawdziwym strażakiem.
Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły gościom dyplomy- podziękowania z podpisami  wszystkich uczniów oraz wykonali pamiątkowe zdjęcia.

 

 

 

 

 

 

Wielkość czcionki
Wysoki kontrast