Majowe spotkanie z poezją Karoliny Kusek

 

                                                                                         „Przebiegła sarna przez polanę krokiem powiewnym jak tancerka.        

                                                                                                                                                                      – Ach, jak piękna! – westchnął jeleń,  który zza drzewa na nią zerkał”                                                                           

Miesiąc maj kojarzy nam się z pięknem rozkwitającej wiosny – barwnymi kwiatami, kolorowymi motylami, cieplejszymi dniami i świeżością każdego poranka. Maj w naszej szkole przypomina o czymś jeszcze, o czymś szczególnym, bez czego trudno byłoby wyobrazić sobie tę porę. Ten najpiękniejszy miesiąc w roku to czas, kiedy mury naszej szkoły rozbrzmiewają cudownymi strofami pięknej poezji pani Karoliny Kusek. Poezji przesiąkniętej opisem polskiej przyrody nierozłącznie związanej z wiejskimi urokliwymi krajobrazami. W tym roku, tak jak i w poprzednim nie możemy przeprowadzić konkursu recytatorskiego. Nie znaczy to jednak, że zapomnieliśmy o cudownych utworach przyjaciółki naszej szkoły. Wciąż pamiętamy, tym bardziej, że w tym roku wypada okrągły Jubileusz – XX Konkurs Recytatorski Poezji Pani Karoliny Kusek.  Z tej okazji uczniowie klas I – III zaprezentowali kilka pięknych i jakże wzruszających wierszy poetki. Utworów przesiąkniętych polskimi tradycjami i zanurzonych w rozkwicie polskiej przyrody.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani Karolinie za te wszystkie lata  obecności w naszej szkole. Za niezwykłe ciepło i uśmiech, którym zawsze opromienia nas wszystkich –  uczniów, rodziców i pracowników oraz przyjaciół naszej szkoły. Za dobre słowo, życzliwość i cenne rady, którymi nas  obdarza. Dziękujemy za wszystkie książki, a jest ich tak wiele, będące trwałym śladem przebywania poetki pośród nas. Kiedy tylko będzie to możliwe, z otwartymi ramionami  powitamy panią Karolinę Kusek w naszej małej co prawda szkole, ale darzącej Poetkę wielką sympatią.

Dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy!

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Markiewicza w Orzeszkowie