29 lipca, 2021

Wycieczki edukacyjne z mPotęgi

W dniach 09 czerwca i 11 czerwca 2021 r. uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w dwóch wycieczkach zrealizowanych w ramach programu mPotęga.

09 czerwca młodzież zwiedziła Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze. Uczniowie mieli okazję zaobserwować i doświadczyć wiele praw fizyki, chemii, matematyki, biologii i geografii. Kolejnym punktem wycieczki było Planetarium Wenus, w którym uczniowie zobaczyli dwa seanse. Poznali bliżej Układ Słoneczny, Drogę Mleczną, galaktyki i egzoplanety. Mieli także okazję zapoznać się z problemem zanieczyszczenia naszej planety światłem.

Drugą wycieczką zrealizowaną z mPotęgi w ramach projektu „Matematyka na ziemi i na niebie” była wizyta w Urzędzie Skarbowym w Wołowie w dniu 11 czerwca. Uczniowie mieli możliwość poznać zasady działania urzędu. Wśród wielu ważnych informacji uczniowie dowiedzieli się dlaczego ludzie muszą płacić podatki, na co są one przeznaczane oraz jakie są rodzaje podatków i progi podatkowe. Usłyszeli kiedy można być zwolnionym z płacenia podatków oraz z jakich ulg można korzystać.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku

Wielkość czcionki
Wysoki kontrast