Projekt „Edukacyjne impresje…”,  Wydarzenia

Piknik historyczny

Za nami piknik historyczny, który był podsumowaniem  działań w ramach projektu  ODL „Edukacyjne impresje – budowanie przestrzeni inspiracji, edukacji, pasji i poznania”. Imprezę zaszczycili goście- Pan Jarosław Paczkowski, prezes Stowarzyszenia LGD Kraina Łęgów Odrzańskich, koordynator projektu –Pani Joanna Krasowska, Przewodniczący Rady Rodziców – Pan Krystian Nurkiewicz, a także reprezentująca Radę Rodziców- Pani Katarzyna Paczkowska.

W wyniku przeprowadzonego konkursu na piknik przyjechali przedstawiciele trzech gminnych szkół – klasa 1 B z Wińska z wychowawczynią Panią Joanną Srebrniak, klasa 3 z Krzelowa z Panią Żanetą Ryśkiewicz  oraz klasy 2 i 4 z Głębowic z Panią Agnieszką Konieczną.

Piknik był podsumowaniem projektu z którego sfinansowana została altana – miejsce w którym nasi uczniowie i goście przyjeżdżający do Izby Regionalnej będą mogli usiąść, porozmawiać, uczestniczyć w warsztatach – „przestrzeń edukacji, pasji i poznania”. Przyszkolna Izba Regionalna współpracuje z wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia realizując projekt „Ocalone dziedzictwa”. W ramach współpracy nauczyciele orzeszkowskiej szkoły przygotowali konspekty lekcji do przeprowadzenia w izbie. Gotowe konspekty posłużą odwiedzającym to miejsce do przeprowadzenia zajęć z różnych przedmiotów i na każdym poziomie nauczania. Wybudowana altana będzie idealnym miejscem do przeprowadzenia min. takich zajęć.

Wydarzenie rozpoczęło się sesją zdjęciową uczestników pikniku, następnie głos zabrała  nauczycielka historii Małgorzata Wincenciak- Podbucka. Odbył się pokaz mody z lat 20 tych poprowadzony przez Marię Fojudzką, a następnie teleturniej „Jaka to melodia?”, podczas którego dzieci rozpoznawały melodie ze znanych bajek. Następne godziny uczestnicy spędzili na różnego rodzaju kreatywnych warsztatach – tkackich, malowania, wyklejania, robienia zakładek, papieru czerpanego. Uczniowie mogli wziąć udział także w zabawach i tańcach. Dzieci zwiedzały  Izbę Regionalną, gdzie odbywał się  pokaz bajek ze starego projektora- wyświetlacza.

Humory wszystkim dopisywały, dzieci z przyjemnością i wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w przygotowanych warsztatach.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację projektu – zwłaszcza przedstawicielom rady rodziców, którzy poświęcili swój czas na budowę altany. Dziękujemy też uczniom i nauczycielom za pomoc w organizacji przedsięwzięcia, oraz ubranie epokowych strojów, co dodało uroku całemu wydarzeniu.

Dofinansowane ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich”.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *