Przedszkole 2022/2023

U nas dzieci się nie nudzą, ale w domu wciąż marudzą
” do przedszkola chcę mamusiu”
Więc swe dziecko tutaj zapisz – na opiekę dobrą trafisz.
Uśmiech mu nie zniknie z buzi i się u nas nie zanudzi.

 

            W roku szkolnym 2020/2021 do oddziału przedszkolnego uczęszcza 21 dzieci w wieku od 3 do 6  lat. Dzieci znajdują się pod opieką wykwalifikowanej kadry nauczycieli:  mgr  Dominiki Wojtowicz  i  mgr Anny Sawickiej oraz Eweliny Mucha, która pomaga w opiece nad przedszkolakami.

            Oddział przedszkolny czynny jest przez 10 godzin, od 6.30.00 do 16.30. Grupę tworzą dzieci w różnym wieku, dzięki temu uczą się nawiązywać przyjaźnie, dzieci młodsze mogą naśladować i uczyć się od swoich starszych kolegów, a starsze stają się odpowiedzialne  i opiekuńcze.

           Staramy się, aby dzieci czuły się u Nas jak najlepiej, miały poczucie bezpieczeństwa, miłości i akceptacji. Pobyt w przedszkolu jest niezastąpioną formą wszechstronnego rozwoju intelektualnego, motorycznego i emocjonalnego. Kameralne warunki i bliskie relacje dzieci z rówieśnikami i nauczycielami, pozwalają w pełni uczestniczyć w wychowaniu przedszkolaków. W przedszkolu odbywają się zajęcia z logopedii, języka angielskiego, religii.

            W Naszym Przedszkolu wierzymy, że zabawa to najlepszy sposób na naukę, a jednym z naszych najważniejszych celów, było stworzenie wesołego, wypełnionego wyjątkową atmosferą miejsca, spełniającego najwyższe standardy edukacyjne i standardy bezpieczeństwa.

            Przedszkole otacza ogrodzenie umożliwiające bezpieczny pobyt dzieci na placu zabaw, wyposażonym w urządzenia ogrodowe rozwijające sprawność i zwinność naszych wychowanków. Położenie placówki stwarza także doskonałe warunki do częstych spacerów i prowadzenia obserwacji przyrody zmieniającej się pod wpływem następujących po sobie pór roku. Zajęcia wychowawczo – dydaktyczne dostosowane są do możliwości rozwojowych dzieci i prowadzone są na wysokim poziomie. Nauczycielki tworzą warunki sprzyjające uczestniczeniu dzieci w życiu rodziny, lokalnego środowiska oraz klimat miłości do małej i wielkiej ojczyzny.

            Oddział przedszkolny posiada swoja stronę na portalu społecznościowym Facebook, gdzie regularnie zamieszczamy relacje z najciekawszych zajęć, występów.

https://www.facebook.com/PrzedszkoleOrzeszkow