Turniej Ekologiczno – Zdrowotny w Wińsku

              Dnia 12.05.2022r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVI Międzyszkolnym Turnieju Ekologiczno – Zdrowotnym klas I – III w Wińsku. Celem konkursu było kształtowanie postaw prozdrowotnych i proekologicznych, rozwijanie inwencji twórczej oraz zacieśnianie więzi koleżeńskich poprzez współpracę w grupie. Sześcioosobowa orzeszkowska drużyna dzielnie mierzyła się z kolejnymi zadaniami do wykonania. Rozwiązywała test i krzyżówkę o tematyce ekologiczno – zdrowotnej. Układała puzzle i rozszyfrowywała zgadywankę „Kolorowe owoce i warzywa”. Powyższe zadania zweryfikowały wiedzę uczniów, którą sukcesywnie nabywali w czasie zajęć szkolnych.

              Artystyczną stroną turnieju było wykonanie pracy plastycznej „Owocowe i warzywne ludziki”, gdzie nasi uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i inwencją twórczą. Ciekawym i „smacznym” zadaniem było wykonanie owocowych szaszłyków. Tu również górę wzięła wyobraźnia i fantazja dzieci. Tym pożywnym a zarazem zdrowym poczęstunkiem zakończono zadania turniejowe.

             Efektem zmagań było zajęcie I miejsca i przyznanie dyplomu oraz nagrody w postaci albumu dla naszej szkoły. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał dyplom i nagrodę książkową. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w turnieju i na pewno z ochotą pojawimy się na nim w przyszłym roku szkolnym.

Nagrodzona drużyna z Orzeszkowa:

  1. Igor Gracz – kl. I
  2. Jakub Borkowski – kl. I
  3. Emilia Terech – kl. II
  4. Natalia Leśna – kl. II
  5. Jonatan Kern – kl. III
  6. Dominik Wałęcki – kl. III