Nareszcie nadeszła chwila długo przez nas wyczekiwanego święta – Święta Szkoły Podstawowej im. Jana Markiewicza w Orzeszkowie. Ten wyjątkowy dla nas dzień przepełniony był występami, przemówieniami, ważnymi uroczystościami naszych najmłodszych kolegów i koleżanek, oficjalnym wręczaniem nagród oraz mnóstwem dobrej zabawy i pysznego jedzenia. Naszą uroczystość uświetnili licznie zgromadzeni goście: Wójt Gminy Wińsko pani Jolanta Krysowata-Zielnica, pani Kazimiera Gomułka, pani Monika Myrdzio, pani Krystyna Adaśko, pani Katarzyna Szot, pani Anna Mościcka, ks. Proboszcz Jan Mazur, pan Marek Podbucki, pan Maciej Kiałka, pan Karol Mendruń, pan Adam Posacki i pan Jarosław Paczkowski. Swoją obecnością zaszczycili nas również  rodzice z Radą Rodziców na czele: panią Katarzyną Rejmak oraz panem Krystianem Nurkowskim, którzy jak jak zwykle poświęcili nam czas i nie szczędzili pomocy w organizacji tego ważnego święta.

            Na początku odbył się uroczysty apel, podczas którego mogliśmy obejrzeć krótką inscenizację w wykonaniu uczniów nawiązującą do najważniejszych wydarzeń w historii szkoły. Występ wzbogaciła prezentacja multimedialna będąca fotorelacją z wydarzeń szkolnych na przestrzeni lat, począwszy od momentu powstania szkoły aż do dzisiaj. W tych szczególnych okolicznościach nasi najmłodsi koledzy zostali oficjalnie pasowani na przedszkolaków, a pierwszoklasiści na uczniów Szkoły Podstawowej w Orzeszkowie. Okazali się godni miana przedszkolaka i ucznia prezentując nam swoje talenty recytatorskie i wokalne. Publiczność nie szczędziła im gromkich braw. Następnie pan dyrektor Dariusz Kucner wygłosił przemówienie oraz wręczył podziękowania i Super Kropelki Życzliwości szczególnie zasłużonym rodzicom. W dalszej części apelu odbyło się wręczanie nagród zwycięzcom Konkursu KRUS „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”:

1 miejsce Natalia Leśna, kl. 3

2 miejsce Fabian Muszyński, kl. 4

3 miejsce Maria Dumańska, kl. 4

Nagrodzono również zwycięzców szkolnego Konkursu  na Wiersz o Patronie:

1 miejsce Natalia Płachta, kl. 5

2 miejsce Maja Nosek, kl. 8

3 miejsce Klaudia Nosek, kl. 6

4 miejsce Mateusz Golik, kl. 5

5 miejsce Elżbieta Dumańska, kl. 6

Po nagrodach przyszedł czas na  bajkowy pokaz mody, w którym nagrodzona została najładniejsza stylizacja z każdej z klas:

  1. 2 Witold Berestecki
  2. 3 Adam Kurzac
  3. 4 Maria Dumańska
  4. 5 Amelia Tatarczuk
  5. 6 Igor Żurawski

Następnie mogliśmy obejrzeć krótkie formy teatralne w wykonaniu klas starszych. Przyszedł także czas na sportowe zmagania zorganizowane dla uczniów przez panią Agatkę, naszą nauczycielkę w-f.

            Po apelu uczniowie oraz goście mogli korzystać z przygotowanych atrakcji, m.in. zrobić sobie zdjęcie w Bajkowym Studiu Fotograficznym, wylosować swój szczęśliwy los na loterii fantowej, zamienić się w bohatera z bajki w studiu bajkowego makijażu oraz zjeść pyszną kiełbaskę z grilla i coś słodkiego w kawiarence. Przygotowania do tegorocznego święta szkoły rozpoczęliśmy już w czerwcu, kiedy to uczniowie tworzyli wiersze i albumy o Patronie Janie Markiewiczu. Teraz mogliśmy podziwiać ich twórczość na specjalnie zorganizowanej wystawie poświęconej pamięci Patrona. Był to dla nas dzień pełen niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy wszystkim i zapraszamy na kolejne święto szkoły. Do miłego zobaczenia!