Marcowe zajęcia z Laboratoriami Przyszłości

Laboratoria Przyszłości  #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

Marzec- to kolejny miesiąc, w którym uczniowie naszej szkoły urozmaicali swoje zajęcia korzystając z nowoczesnych sprzętów zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Nauczyciele uczestniczyli w szkoleniu organizowanym przez PCDN w Wołowie-„Innowacyjne lekcje z robotem Photon” oraz w zajęciach warsztatowych z robotami Codey Rocky prowadzonych przez p. Grażynę Studenną w naszej szkole.

Uczniowie klas IV- VI po pierwszym zapoznaniu się z robotami Codey Rocky rozpoczęli programowanie robotów i wykonywanie bardziej skomplikowanych zadań. Na dużych planszach odpowiednio programując roboty pokonywali trasy wykorzystując możliwości „Codików”: mrugali oczami, witali się wydając odpowiednie dźwięki, cieszyli się itp.

Podczas świętowania Dnia Liczby Pi uczniowie klasy VIII w programie Tinkercad tworzyli liczby Pi, które następnie drukowaliśmy na drukarce 3D.
Bożena Zarazińska

W marcu uczniowie klasy II uczestniczyli w kolejnych  zającach z kodowania i zabaw z robotem CODEY ROCKY. Była  to świetna okazja, aby nauczyć się podstaw programowania i wdrażania logiki w praktyce. Zajęcia rozpoczęły się krótką prezentacją na temat podstaw programowania, po czym dzieci miały możliwość samodzielnego programowania Codey Rocky. Wykorzystując wbudowane w Codey Rocky środowisko programistyczne, uczniowie tworzyli i stawiali robotowi zadania do wykonania. Podczas zajęć dzieci wykorzystywały różne sensory i czujniki dostępne w Codey Rocky, aby zaprogramować roboty zdolne do zdobywania danych z otoczenia i wykonywania różnych działąń. Zajęcia były pełne zabawy, a dzieci miały możliwość współzawodnictwa w nauce kodowania. Na koniec zajęć uczniowie mogli popisać się swoimi programami tworzonymi za pomocą Codey Rocky i zabawy z robotem.
Małgorzata Bielecka

Uczniowie klasy VIII podczas godziny wychowawczej w ramach programu “Laboratoria przyszłości zapoznali się z nowoczesnym urządzeniem gimbalem.  Gimbal, inaczej stabilizator, to nowoczesny i łatwy w obsłudze gadżet, na którym można zamontować smartfona, kamerkę sportową lub aparat. Nie męcząc dłoni i kręgosłupa, doskonale naśladuje działanie większych i skomplikowanych urządzeń z planu filmowego. Z pewnością ten nowy sprzęt posłuży tegorocznym absolwentom do zmontowania filmu na zakończenie roku szkolnego.
Julianna Wdowiak

W miesiącu marcu uczniowie klasy 5 podczas lekcji w plenerze wykonywali zdjęcia zbiorników wodnych. Fotografie robione były na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Jezierzycy. Ćwiczona była umiejętność tworzenia kompozycji oraz kadrowania. Najładniejsze zdjęcia wzięły udział w konkursie fotograficznym organizowanym z okazji Dnia Wody przez Szkołę Podstawową w Krzelowie. 

Aparat fotograficzny wykorzystany został również do sfotografowania przedstawienia profilaktycznego pt. “Antymina”. Ukazało one naszym uczniom, w bardzo obrazowy sposób, jakie konsekwencje niesie ze sobą uzależnienia od narkotyków czy alkoholu. Razem z uczniami naszej szkoły widzami byli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzelowie.
Kamila Zalas

Laboratoria Przyszłości  #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci