“Narodowe Czytanie” w naszej szkole

 

Szkolna biblioteka wraz ze świetlicą rozpoczęła nowy rok szkolny promocją czytelnictwa. Akcja „Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej. W tym roku pod czas ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, Polacy w wielu miejscowościach w kraju i za granicą czytają „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu, które miało miejsce w dniu 8 września. W całości wydarzenia wzięły udział klasy IV–VII z nauczycielami języka polskiego, biblioteki oraz świetlicy. Sześcioro uczniów przeczytało najciekawsze fragmenty „Nad Niemnem”. W ten sposób nasza szkoła dołączyła do pokaźnej liczby miejsc, które podjęły się uczestnictwa w „Narodowym Czytaniu”.