Kolejne miesiące z Laboratoriami Przyszłości

 

Laboratoria Przyszłości  #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

 

Laboratoria Przyszłości to program, który daje możliwości realizacji ciekawych zajęć i projektów. Nowoczesne sprzęty umożliwiają prowadzenie interesujących zajęć z dużym zaangażowaniem uczniów. W grudniu zakończyła się realizacja programu grantowego mPotęga- „Potęga programowania”. Zajęcia informatyczne w ramach „mPotęgi” bazowały głównie na pomocach dydaktycznych Laboratoriów Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości na lekcjach informatyki, to przede wszystkim- praca z robotami Codey Rocky oraz praca z drukarką 3D. W grudniu uczniowie programowali ozdoby choinkowe w programie Tincerkad wykorzystując przede wszystkim narzędzia służące do samodzielnego rysowania.
Bożena Zarazińska- koordynator programu

Sprzęt multimedialny: aparat fotograficzny był wykorzystywany w czasie imprez i uroczystości szkolnych oraz podczas zajęć. Zdjęcia wykonywane aparatem są uwiecznieniem takich szkolnych wydarzeń jak: obchody Święta Niepodległości, nocowanie w szkole, Jasełka czy Dzień Dziwaka. Aparat wykorzystywany jest również do wykonywania zdjęć portretowych z wykorzystaniem okolicznościowych ścinek i fotobudek oraz do nagrywania krótkich filmików, np. Lipdub – teledysk z okazji 11 Listopada czy hymnu państwowego w ramach akcji Szkoła do hymnu.
Kamila Zalas

Uczniowie klasy I poznali budowę i zasadę działania aparatu fotograficznego. Każdy z uczniów miał okazję potrzymać sprzęt i bliżej  mu się przyjrzeć. Dokonano omówienia poszczególnych części aparatu oraz zademonstrowano czynności związane z jego obsługą. Działania te przyczyniają się do rozwoju umiejętności praktycznych i uatrakcyjniają zajęcia szkolne na pierwszym etapie edukacji.
Joanna Matysiewicz

Kolejna lekcja z lutowania w ramach programu “Laboratoria przyszłości” za nami. Tym razem uczniowie przygotowali prezentację na temat bezpiecznego korzystania z lutownicy. Lutownica składa się z dwóch elementów czyli grota i jest to element mający kontakt ze spoiwem oraz kolby, która służy jako rękojeść lutownicy. Cały proces jest naprawdę prosty do wykonania. Samo urządzenie jest niewielkie i łatwe w obsłudze.
Julianna Wdowiak

W styczniu i grudniu odbyły się kolejne lekcje z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Dzieci z klasy 3 wzięły udział w  ćwiczeniach z robotem Codey Rocky. Podczas zajęć uczniowie rozpoznawali i nazywali emocje. Robot edukacyjny w oparciu o nowoczesny sprzęt ma na celu pomoc w zdobywaniu umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz pracy zespołowej, dobrej organizacji stanowiska pracy, radzeniu sobie w życiu codziennym. Zajęcia  kształtowały i rozwijały umiejętności manualne i techniczne uczniów, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, systematyzowały wiedzę dzieci.
Maria Fojudzka

Do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych wykorzystywane są różne  środki dydaktyczne. Podczas omawiania tematów związanych z pogodą, w klasie 4, wykorzystano Lap Dyski do sprawdzania i porównywania temperatury na dworze i w pomieszczeniu oraz sprawdzano ciśnienie atmosferyczne w kolejnych dniach.
Anna Mazur

 

Laboratoria Przyszłości  #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci