Z ogromną radością chcielibyśmy poinformować, że nasza Szkoła przystąpiła do Programu Stypendia św. Mikołaja w ramach współpracy z Fundacją św. Mikołaja, która od lat zajmuje się działaniami mającymi na celu wspieranie rozwoju pasji i talentów uzdolnionych dzieci i młodzieży z niezamożnych rodzin. Fundacja wspiera szkoły od 25 lat, a za swoje działania społeczne otrzymała wiele nagród:

  • Europejska Nagroda Obywatelska przyznawana przez Parlament Europejski za program stypendialny (2011)
  • Wyróżnienie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania za kampanię społeczną „Mama w pracy” (2010)
  • Nagroda Ubi Caritas przyznawana przez Caritas Polska (2008)
  • Nagroda TOTUS przyznawana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia (2006)
  • Nagroda Pro Publico Bono za program pomocy rodzinnym domom dziecka (2005).

Ambasadorami programu są m.in. Jerzy Stuhr, Maciej Orłoś, Małgorzata Kożuchowska oraz Robert Korzeniowski.

Jesteśmy niezwykle dumni, że mogliśmy podjąć współpracę z Fundacją św. Mikołaja. Naszym wspólnym celem jest nie tylko zbiórka pieniędzy na stypendia, ale również aktywizacja społeczności lokalnych, które  będziemy aktywnie zachęcać do wspierania uczniów i dawania im tym samym szansy na lepszą przyszłość. Na stronie internetowej naszej Szkoły będziemy regularnie informować o działaniach związanych z realizacją celów w ramach tej współpracy. Dla osób, które już dziś są zainteresowane działalnością Fundacji poniżej zamieszczamy link do jej strony internetowej.

Wesprzyj naszych uczniów!

www.mikolaj.org.pl

Szkolny koordynator programu: Aneta Berestecka