Laboratoria Przyszłości  #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

 

Marcowe zajęcia w ramach programu Laboratoria Przyszłości upłynęły pod znakiem wydruków 3D. Uczniowie klas IV- VII podczas zajęć informatycznych programowali swoje świąteczne ozdoby w programie Tinkercad używając narzędzi do rysowania- Scribbe. Nie zabrakło ażurowych pisanek, baranków, zajączków, czy symbolicznej wielkanocnej babki. Najciekawsze pracy zostały wydrukowane na naszej drukarce 3D.
Bożena Zarazińska

W środę 28 lutego podczas lekcji fizyki uczniowie klasy siódmej poznawali rodzaje ruchu wykonywanego przez ciała fizyczne. W tym celu przy użyciu robotów Codey Rocky oraz przyrządów pomiarowych takich jak metrówka, stoper, dokonywali pomiarów odległości oraz czasu w jakim poruszały się wcześniej zaprogramowane roboty. Na podstawie dokonanych pomiarów wyznaczali prędkość robotów. 
Grażyna Studenna

Sprzęt multimedialny, w tym aparat fotograficzny i modyfikatory oświetlenia z lampami oświetleniowymi, pełniły istotną rolę podczas różnorodnych wydarzeń szkolnych oraz podczas zajęć terenowych, takich jak spacer w poszukiwaniu oznak nadejścia wiosny. Aparat był nieodłącznym narzędziem dokumentującym kluczowe momenty szkolne, takie jak Dzień Babci i Dziadka czy inscenizacje z okazji Wielkanocy. Ponadto, aparat służył do wykonywania portretów z zastosowaniem specjalnych dekoracji i fotobudek podczas obchodów święta wszystkich dziadków i babć. Wykorzystywano go również do fotografowania prac konkursowych oraz do nagrania filmiku  „Woda to życie” podczas szkolnych obchodów Dnia Wody.
Kamila Zalas

Chłopcy z klasy IV po wcześniejszym zapoznaniu się ze stacją lutowniczą (wyposażenie, zasady BHP) zakupioną w ramach projektu “Laboratoria przyszłości”, zapoznali się z możliwościami stacji, obejrzeli filmik instruktażowy. Dowiedzieli się, że jeśli chcą połączyć ze sobą dwa elementy wykonane z metalu, to najlepszym sposobem będzie wykorzystanie lutownicy. Uczniowie podawali propozycje w jakich dziedzinach techniki można wykorzystać sprzęt, pomysły były bardzo trafione.
Julianna Wdowiak

 

Laboratoria Przyszłości  #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

 

Koordynator projektu
Bozena Zarazińska