Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

            Międzynarodowy Dzień Wolontariusza przypada na 5 grudnia. Wówczas swoje święto obchodzą wszyscy ci, którzy bezinteresownie angażują się w pomoc innym.  Dzień ten stanowi doskonałą okazję, by uświadomić społeczeństwu ogrom wysiłku, jaki wkładają organizacje pożytku publicznego i osoby prywatne w czynienie dobra, nie oczekując niczego w zamian.

            W ramach tej akcji w każdej klasie zostały przeprowadzone zajęcia, podczas których uczniowie zapoznali się z pojęciem wolontariatu, dowiedzieli się kim jest wolontariusz, w jaki sposób można nim zostać oraz jakie akcje wolontariackie prowadzone są w szkole i poza nią. Zadaniem uczestników było wymyślenie jak największej ilości korzyści płynących z bezinteresownego pomagania. Powodów jest wiele i wszystkie są dobre, bo dzięki wolontariuszom świat każdego dnia staje się lepszy. Uczniowie uświadomili sobie, że wcale nie trzeba należeć do jakiejś organizacji, żeby zostać wolontariuszem. Należy rozejrzeć się dookoła i zauważyć, że kolega z klasy nie radzi sobie z matematyką, chora sąsiadka nie może zrobić sobie zakupów, a starszy sąsiad nie ma już siły na koszenie trawnika przed domem. Wystarczy zapytać, czy nas potrzebują i do dzieła!

            Kochani Wolontariusze, z okazji Waszego święta dziękujemy za serce, za pomocną dłoń, za uśmiech oraz życzliwość. Jednocześnie  życzymy sobie wielu nowych pomysłów i sił na wspieranie wszystkich tych, którzy nas potrzebują.