“Sprzątanie świata łączy ludzi”, czyli „Sprzątanie Świata 2023″

 

Coroczna akcja “Sprzątanie świata” przebiegała w tym roku pod hasłem “Sprzątanie świata łączy ludzi”.

Pierwsza Akcja Sprzątania Świata w Polsce odbyła się w 1994 r. Do Polski ideę sprzątania świata przeniosła pani Mira Stanisławska-Meysztowicz. Od tamtej pory co roku we wrześniu odbywa się finał akcji, której krajowym koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia.

Od kilkunastu lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w tej akcji. Także i w tym roku wyposażeni w worki i jednorazowe rękawiczki, które ufundowało Nadleśnictwo Wołów uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami w piątek 15 września wyruszyli, aby sprzątać okolice szkoły i teren naszej wsi. Celem nadrzędnym akcji szkolnej było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. Pogoda nam dopisała, akcja przebiegła sprawnie, wszyscy dobrze się bawili, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Nawet nasi najmłodsi podopieczni z „Zerówki” z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w tym przedsięwzięciu i widać było, że wywarło to na nich duże wrażenie.

Koordynatorzy przedsięwzięcia dziękują wszystkim za zaangażowanie i zapraszają do udziału w kolejnych programach ekologicznych.