Świeto Niepodległości- w wykonaniu uczniów klasy IV i V.

 
Narodowe Święto Niepodległości to dla nas, Polaków, jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką i cierpieniem, nasz kraj odzyskał suwerenność. Ponad 100 lat temu, 11 listopada 1918 roku, Polska powróciła na mapę Europy. Podczas tegorocznych obchodów Święta Niepodległości uczciliśmy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo.
Klasy IV i V przygotowały apel, aby przypomnieć o tych doniosłych wydarzeniach. Uczniowie zaprezentowali pieśni patriotyczne, recytację tekstu oraz taniec z szarfami. Wystąpienie wprowadziło podniosły i uroczysty nastrój w mury naszej szkoły.
W sobotę 11 listopada uczniowie uczcili to wielkie święto przypinając kotyliony przed mszami w kościołach naszej parafii.