Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (17 listopada 2023) w klasie III upłynął nietypowo: zaczęliśmy od zadań z tekstem, po czym przeszliśmy do Kart Grabowskiego i stworzyliśmy swoją wersję popularnej zabawy „Memory”. Klasa została podzielona na dwie drużyny. Każda z nich migdała przy stole na którym, po przeciwległych stronach, leżały karty. Z jednej strony były działania, a z drugiej strony wyniki. Odkrywając kartę z działaniami, uczeń szukał w talii odpowiedniego wyniku. Zwycięzca został Witold Berestecki. W kolejnej części dnia, skorzystaliśmy z gry popularnej w Japonii. Uczniowie otrzymali kostki na których były działania. Przed nimi stała drewniana plansza z wynikami. Każdy uczeń odsłonił działania na kostce, po czym umieszczał ją we właściwym miejscu na planszy. Tutaj nie udało nam się wyłonić zwycięzcy. Gra nas tak pochłonęła, aż zakończył ją dzwonek oznajmujący koniec lekcji.
Maria Fojudzka, nauczyciel klasy III

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia- w klasach starszych– to gry i zabawy matematyczne z tabliczką mnożenia w roli głównej. Uczniowie wypełniali krzyżówki matematyczne, rozwiązywali rebusy oraz grafy.
Głównym punktem dzisiejszego dnia był konkurs na Mistrza tabliczki mnożenia:
W klasie III został nim Witold Berestecki,
w klasie IV mistrzem został Adam Kurzac,
w klasie V- Dominik Wałęcki
i w klasie VI- Mateusz Golik.
Wszyscy laureaci otrzymali nagrody z akcentem matematycznym. Następny taki dzień już za rok. Może wówczas będziemy mieli mistrzynię, bo w tym roku chłopcy byli górą.

Bożena Zarazińska, nauczyciel matematyki w kl. IV- VII