Warsztaty zdobienia bombek choinkowych

 

Boże Narodzenie to niewątpliwie niezwykły czas dla nas wszystkich. W ramach przygotowań do świąt,  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach zdobienia bombek choinkowych, które miały miejsce na Stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu.

Na wstępie dzieci obejrzały prezentację na temat  historii bombek i związanych z nimi ciekawostek. Dowiedziały się między innymi tego, że najstarsze bombki powstawały już w połowie XIX wieku w Niemczech. Kolejno zapoznały się z procesem wytwarzania i dekorowania bombek na przykładzie filmu wprost z Fabryki Bombek ze Złotoryi. Następnie  pod czujnym okiem animatorów uczestnicy doskonalenia własnoręcznie ozdabiali świąteczne dekoracje – szklane i drewniane. Do dyspozycji mieli różnokolorowe gwiazdki, cekiny i guziczki, a także brokat i farbki. Mali artyści wykazali się kreatywnością i stworzyli niepowtarzalne dekoracje, które zdobić będą świąteczne choinki w ich domach. W dowód uznania każdy uczestnik otrzymał „Certyfikat dekoratora bombek”.

Dodatkową atrakcją była możliwość zakupienia pięknych czerwonych bombek w kształcie serca z wypisanym imieniem. Taka ozdoba na pewno stanowi  miłą pamiątkę z wyjazdu i podobnie jak własne prace, zawiśnie na bożonarodzeniowym drzewku.

Po skończonych warsztatach zadowoleni uczniowie udali się do jednej z galerii na zasłużony posiłek. Bogatsi o nową wiedzę i  doświadczenia z radością powrócili do domów.