Podsumowanie projektu

Projekt „Z natury czerpiemy, spacer z przeszłości w przyszłość” dobiega końca. Realizowany  w warunkach zagrożenia epidemiologicznego, a w części w czasie zdalnej edukacji i kwarantanny.

Nie ułatwiało to pracy i pokrzyżowało wiele planów. Udało się jednak zrealizować założone cele. Dzieci i młodzież z naszej szkoły uczestniczyli w katalogowaniu i opisywaniu eksponatów. Odbyły się warsztaty i spotkanie z założycielką izby, panią Kazimierą Gomułką. Udało się dotrzeć do wielu ofiarodawców i odtworzyć historię przedmiotów, a co za tym idzie historię naszych przodków.

Koniec projektu nie oznacza końca działań. My dopiero się rozkręcamy! Mamy nadzieję, że po zwiedzeniu wirtualnej Izby czy zapoznaniu się z wydrukowanym folderem, odnajdą się kolejni ofiarodawcy eksponatów i podzielą się ich i swoją historią. Teraz właśnie na tym najbardziej nam zależy,  na poznaniu historii zdeponowanych w Izbie przedmiotów.

Zachęcamy również do przekazywania przedmiotów, które wzbogacą zbiory naszego małego muzeum regionalnego. Prosimy o przekazywanie eksponatów związanych z historią regionu, życiem codziennym i uprawą roli.

Zachęcamy do odwiedzenia tego szczególnego miejsca.

Wirtualna Izba regionalna – https://www.sporzeszkow.pl/?page_id=7180

Wywiad z Kazimierą Gomułką, założycielką Izby – https://youtu.be/uXrATYxnqCc


Projekt „Z natury czerpiemy, spacer z przeszłości w przyszłość” został zrealizowany ze środków pozyskanych w ramach konkursu grantowego „Działaj Lokalnie 2020”, ogłoszonego przez Stowarzyszenie Łęgów Odrzańskich.