Witamy Wiosnę!

„Wiosna -cieplejszy wieje wiatr,  

Wiosna- znów nam ubyło lat,

Wiosna- wiosna wkoło, rozkwitły bzy.

Śpiewa- skowronek nad nami,

Drzewa- strzeliły pękami,

Wszystko kwitnie w koło i ja i ty…”

 

Za oknem rozkwita przyroda, wyłaniają się pierwsze pąki kwiatów, słońce coraz częściej wygląda za chmur, dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, a ludzie mają coraz więcej energii? To znak, że nadeszła wiosna – pora roku, której wyczekiwało z utęsknieniem wielu z nas.

21 marca dzieci z zerówki i klas I-III  udały się do Gminnego Ośrodka Kultury w Wińsku, aby wspólnie świętować Pierwszy Dzień Wiosny.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć teatrzyk pt. Kwiatek „Nazdrowie” w wykonaniu teatru Kokon z Krakowa. Przedstawienie niosło za sobą bardzo ważny przesłanie, że warto pomagać innym,  należy robić to bezinteresownie, wtedy dobro do nas wraca.

Po przedstawieniu odbył się przemarsz na Wińszczański Rynek . Tam dzieci z pobliskich szkół i przedszkoli wraz z p. Wójt – Jolantą Krysowata- Zielnicą pożegnały zimę, witając wiosnę. Tego dnia nie zabrakło uśmiechu na twarzach, wesołych piosenek, wierszy oraz słodkości przygotowanych przez Panią Wiosnę. Na koniec uczestnicy wydarzenia wspólnie udekorowali rynek przyniesionymi przez siebie, kolorowymi kwiatami z bibuły.