V Turniej Czytelniczo – Plastyczny

Turniej Czytelniczo – Plastyczny

Dnia 17.11.2023r. w szkole Podstawowej im. Jana Markiewicza w Orzeszkowie odbył się  V Turniej Czytelniczo – Plastyczny klas I – III.

Tematyka tegorocznego turnieju nawiązywała do zbliżającego się Dnia Misia, jak i Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie pracowali w grupach sześcioosobowych, złożonych z osób z różnych klas. W każdym zespole wybrano lidera, który reprezentował swoją grupę.

Na początku dzieci uważnie obejrzały bajkę „Miś Uszatek. Choinka”. Następnie rozwiązywały quiz sprawdzający rozumienie treści. Kolejno przystąpiły do układania puzzli. Zadanie wymagało cierpliwości i spostrzegawczości. W rezultacie uczniowie przedstawili bohaterów „misiowych bajek”, którymi byli: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Colargol oraz Gumisie. W dalszej części uczennice klasy V czytały fragmenty książki „Kubuś Puchatek”, po czym zadawały dzieciom pytania dotyczące zaprezentowanego tekstu, na które uczestnicy turnieju po naradzie odpowiadali. Rywalizacja była bardzo wyrównana.  Jako dopełnienie przedstawiono uczestnikom sylwetki misia Paddingtona oraz misia Yogi. Odgadnięcie tego ostatniego sprawiło niemałą trudność. Na zakończenie uczniowie kolorowali postacie niedźwiadków. Wszyscy uczestnicy otrzymali ciekawe nagrody.

Zwycięska drużyna:

Klasa I – Aleksander Wałęcki i Szymon Kern

Klasa II – Emilia Piasek i Igor Listowski

Klasa III – Filip Jakubowski i Miłosz Rudnicki

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Turniej był wspaniałą okazją sprzyjającą integracji poszczególnych zespołów klasowych oraz szerzeniu zamiłowania do książek i rozwojowi czytelnictwa. Wspólna praca przyczyniła się do zacieśniania więzi i pogłębiania pozytywnych relacji między uczniami.

Turniej przygotowały i prowadziły panie Anna Mazur i Joanna Matysiewicz